אוזניות לשחייה, מה מתאים לך?

אנשים רבים שואלים אותי "אתה מתאמן בשחייה במשך שעות כל שבוע, איך אתה מעביר את הזמן? על מה אתה חושב כל האימון?", והאמת שזו שאלה מעניינת…


הרבה אנשים מאזינים למוסיקה ביום יום וגם באימונים עצמם. כל פעם שאני רץ בנמל או בפארק, אני רואה אנשים עם אוזניות באוזניים. גם באימוני הספינינג המוזיקה נותנת את האנרגיה, המוטיבציה ופשוט מוסיפה המון כיף לפעילות, שעשויה לפעמים להיות מאתגרת.


אבל מה עושים בשחייה? הזמן היחידי שאני מצליח לשמוע מוסיקה באימוני השחייה שלי הוא כשיש חוג אירובי מים במסלול הסמוך, וגם אז השירים איך לומר? לא לטעמי... בלשון המעטה.

אז יש דבר כזה אוזניות לשחייה?

על מנת לפתור לכם את הבעיה הזו, ריכזנו עבורכם את מגוון האפשרויות של נגני מוסיקה אשר מתאימים לשחיינים, כאלה שיעזרו לכם להעביר את אימוני השחייה עם חיוך, ויוסיפו למוטיבציה שלנו להיכנס למים ולשחות.


ראשית, צריך להבדיל בין הסוגים השונים, כאשר לרוב המעבר בין הסוגים מביא איתו שינוי במחיר.


אוזניות + נגן

הסוג הראשון של המכשירים אשר מאפשרים לנו להאזין למוסיקה בתוך המים הם נגני מוסיקה עמידים למים שמגיעים עם אוזניות בנפרד.

לרוב אלו יהיו מכשירים מעט פחות עמידים במבחן הזמן, אך הם מגיעים עם תג המחיר הנמוך ביותר.

לרוב מדובר בנגן מוסיקה מסוג mp3 אשר מתחבר לכובע השחייה או לרצועות המשקפת באמצעות קליפס, ואליו מחברים סט של אוזניות שעמידות במים.

אוזניות נגן מובנה

הסוג השני של הנגנים הם אוזניות שמכילות נגן mp3 מובנה בתוכן.

הן לא דורשות חיבורים של חוטים, ובעצם את המוסיקה אנחנו מעבירים ישירות לתוך האוזניות, כך שמצמצמים את נקודות הכשל האפשריות של מכשיר אלקטרוני בתוך מים.


בתוך סוג זה ישנם שני תתי קבוצות – כאלה עם אוזניות חוטיות, וכאלה עם אוזניות מובנות.

ישנם מספר דגמים בשוק, כאשר המובילים הם מכשיר ה- Walkman של חברת Sony, או דגם ה- Endurance DIVE של חברת JBL.

הולכת עצם

הסוג השלישי, והנפוץ ביותר הוא אוזניות הולכת עצם.

הטכנולוגיה (המגניבה) הזו עובדת על ידי שני מתמרים שיושבים על עצמות הלחיים, ובעזרת ויברציות הן "מרעידות" (טיפה, לא לפחד!) את העצם מה שגורם לנו לשמוע את המוסיקה ממש בתוך הראש שלנו.

טכנולוגיה זו מאפשרת לנו להאזין למוסיקה, ועדיין להיות עם אוזניים לא מכוסות כך שאנחנו ערניים לסביבה ולאנשים ששוחים איתנו במסלול.

גם לסוג השלישי (והיקר ביותר) ישנם מספר דגמים, כאשר בטופ עומדים אוזניות ה- DUO של Finis, וה- Xtrainerz של חברת AfterShokz.

אוזניות בלוטוס (Bluetooth) עמידות למים

אוזניות מסוג זה אינן מומלצות לספורטאים שאינם בעלי שעון גרמין אשר תומך במוסיקה (לדוגמה דגם ה forerunner 745 ), מכיוון שהן מוגבלות בטווח הקליטה של שבב ה-Bluetooth, וסביר מאוד להניח שכאשר נגיע לקצה הבריכה החיבור עם הטלפון יאבד ואיתו גם המוסיקה.

אז עכשיו כל מה שנשאר הוא לבחור את הדגם שמתאים לכם, ולקפוץ לבריכה לאימון קצבי ☺

202 צפיות

פוסטים אחרונים

הצג הכול